המדריך לגוגל #1

סוגי קמפיינים עיקריים בגוגל

בשנת 2018 גוגל מחזיקה בכ 85% מנתח הפרסום העולמי ואף זכתה בתואר סוכנות הפרסום המצליחה ביותר. כל מי שרוצה למכור או לקנות או סתם לשוטט ולשאול – נכנס לרשת החיפוש הגדולה בעולם ומטבע הדברים החשיפה של כל מותג היא עצומה.

עד כאן הכל טוב ויפה – יש חשיפה עצומה ויש אפשרויות פרסום כמעט בלתי מוגבלות. אך אם לא תתאימו את הפרסום באופן מושלם הן למותג והן לצורך הספציפי שלכם במודעה אתם תזרקו כסף לאוקיינוס המידע. גוגל מציעה לנו שלל אפשרויות לפרסום המותג שלנו ברשת כאשר היא מאפשרת לנו אפשרויות פילוח ברמה הדמוגרפית, סוציו אקונומית ואף אישית כאשר היא מאפשרת לפלח לפי תחומי עניין וכל קמפיין שגוגל מציעה בא לשרת מטרה מכוונת ללקוח לאחר שמנהל השיווק בנה את פריסת המדיה המושלמת למותג.

אז איך תדעו מה הקמפיין הנכון למותג שלכם בגוגל? המשיכו לקרוא…

סוגי קמפיין בקידום בגוגל:

קמפיין במנוע החיפוש

מודעת מלל בלבד – סוג הקמפיין הנפוץ ביותר בקרב עסקים. בקמפיין פרסום במנוע החיפוש מציבים מודעת טקסט עם מילות מפתח אשר רלוונטיות למוצרים ולשירותים שהעסק מפרסם במטרה להגיע יחד עם פילוח מדויק במערכת, ללקוחות פוטנציאלים, שצרכיהם תואמים את מילות המפתח שהגדרנו בחיפוש.

פרסום ברשת השותפים של גוגל GDN

קמפיין זה הוא מסע פרסום ברשת המדיה הרחבה של גוגל (יוטיוב, אתרי אינטרנט שותפים לגוגל אדוורדס ואפליקציות בסמארטפון). בקמפיין ניתן להציב מלל ותמונה או מודעת מדיה עשירה (גיף, באנר) מודעות וידאו קצרות במטרה להגיע לחשיפה של המודעות לכמה שיותר לקוחות פוטנציאליים הגולשים באינטרנט. בנוסף ניתן להתבית על URL העשויים לעניין לקוחות פוטנציאלים.

קמפיין וידאו

יוטיוב הוא מנוע חיפוש הסרטונים של גוגל ואי לכך גוגל מאפשרת לכם לפרסם את סרטון התדמית או הפרסומת שיצרתם, במנוע חיפוש זה. בקמפיין זה תוכלו להעלות סרטוני פרסומת לאתר יוטיוב ולפלח את הופעתם לגולש לפי תחומי עניין, ועל פי קטגוריות ופילוח קהל הצופים.

קמפיין מוצר

אם יש לכם חנות און ליין עם קטלוג זה הקמפיין שידבר אליכם. זהו קמפיין המראה את הקטלוג שלכם ברשת החיפוש, רשת הGDN והיוטיוב ומפנה גולשים פוטנציאלים ישר לרכישה באתר.

קמפיין אפליקציה

קמפיין הפועל לקדם אפליקציה במנוע החיפוש של גוגל, ברשתות המדיה הGDN, ביוטיוב וכמובן באפליקציות ניידים שותפות בגוגל. בקמפיין נציג את שימושי האפליקציה במטרה לעודד הורדה ישירה שלה דרך גוגל.

עכשיו, כשלמדתם על סוגי הקמפיינים העיקריים, הגיע הזמן לדעת מה לעשות איתם וכיצד להפעיל אסטרטגיית שיווק חכמה עם גוגל בחלק ב'.

לא רוצה לחכות? >> אנחנו מחכים לשמוע ממך כאן ב-G דיגיטל