אורגני זה בריא?

איך להוציא את המירב מהפוסט המושקע שלך

מצטערים לאכזב את חובבי המזון הבריא, כשמדובר בשיווק בפייסבוק, מה שאורגני לא בהכרח מומלץ.

נסביר...

האלגוריתם של פייסבוק מקצץ בהרבה את החשיפה לפוסטים אורגניים (כלומר, לא ממומנים) של דפים עסקיים. ישבתם וכתבתם פוסט? כמובן קראתם קצת לפני כן? ערכתם? ניסחתם מחדש? הו! הנה אתם מרוצים. מצאתם תמונה יפה (ייתכן שגם שילמתם עליה)? ערכתם את התמונה והוספתם כתובית?

אחרי כ-ל העבודה שהשקעתם בפוסט…….
ולבסוף ייחשפו אליו אנשים בודדים (ואמא שלכם ביניהם 😊). לא חבל?

לאחרונה התפרסם כי האלגוריתם של פייסבוק שינה את הכללים של החשיפה ומעכשיו גם אם יש לכם אוהדים רבים בעמוד העסקי החשיפה נקבעת על פי המעורבות הפעילה של האוהדים בעמוד שלכם. כלומר – האם הם מבקרים בו או מגיבים לפוסטים שלכם בדרך כלל.

אז מה עושים כדי להגיע לחשיפה מירבית?

כדי להגיע לחשיפה גבוהה של הפוסט המושקע שלכם מומלץ לשלב וגם לקדם אותו, אפילו בסכום קטן (בלי BOOST כמובן!). הקידום הממומן בפייסבוק יעזור לכם להשיג חשיפה טובה בהרבה לפוסטים שלכם, להגיע לקהל חדש ורלוונטי (בזכות הגדרת הקהלים של פייסבוק) ובהדרגה להגדיל את מספר העוקבים והאוהדים של העמוד העסקי שלכם.

כמובן, לא כל פוסט כדאי לממן ולהפיץ ברבים. מומלץ לבחור מספר בודד של פוסטים (בין 1-3) בחודש ולממן אותם.

איך בוחרים פוסטים לקידום אורגני?

או לפי התוכן – כשמדובר בפוסט בעל ערך מיוחד ללקוח, שעוסק בשאלה מאד מהותית ורלוונטית שמעסיקה את קהל הלקוחות שלכם.
או לחילופין, לפי המעורבות – בדקו מי מבין הפוסטים שפרסמתם זכה ליותר חשיפה ומעורבות אורגנית. פוסט כזה ככל הנראה יעניין ויעורר רושם טוב לכן שווה להשקיע תקציב ולהפיץ אותו.

כמובן, החשיפה האורגנית עוד קיימת, יש פוסטים שמשיגים חשיפה נהדרת, לייקים ומעורבות גבוהה. אבל, חייבים לסייג ולומר כי בדרך כלל בלתי אפשרי להגיע לחשיפה כזאת באופן קבוע ומתמשך.

לסיכום: אורגני זה אחלה, אם אתם אוכלים סלט.
בפייסבוק, זה נחמד – אבל אנחנו ממליצים גם לשלב ולהשקיע בפרסום הממומן.
כמובן, לעשות זאת בחוכמה ובשיקול דעת.