תיאום ציפיות

למה לצפות בעבודה מול מנהל השיווק שלך?

הגיע הרגע הגדול חתמת עם מנהל שיווק מומלץ ומהולל, פתחתם עמוד פייסבוק, דף נחיתה ו..דממה. כבר חודש וכמעט אין תזוזה. אז לפני שאתה נהיה אדום כעגבנייה, שתה כוס מים ובוא נתאם צפיות – מה רצוי מה מצוי ומה יכול להיות! בעולם השיווק הדיגיטלי הכל נראה כקורה מיד – מרוויחים בענק ומאתמול! אין ספק לפרסם מותג ברשת לא יקר, קל ופשוט אך התהליך לא שונה כלל מלפתוח מותג בקניון או ברחוב.

מהמחסן בבית לעסק משגשג

סיימתם את לימודי התואר השני בפסיכולוגיה ואתם מאושרים להתחיל לעבוד ולקבל קהל. ייקח לכם שנים אך תצליחו לבסס קלינטורה קבועה ואם יתמזל מזלכם שמכם ילך מפה לאוזן.
אם תתקשרו עם קופה שפר עליכם גורלכם ותזכו להיות ברשימה אך לכל היתר – הדרך לאמון הקהל ארוכה.
האינטרנט יכול לקצר לכם את הדרך ובמקום עשור של בניית מוניטין תוכלו לעשות זאת אפילו במחצית הזמן אך הוא לא יקצר לכם את התהליך הבסיסי – של הכרות ובניית אמון. השלב הראשון בכל מותג בין עם פסיכולוג, מוכר נעליים או מסעדן הוא – מי אתה בכלל?

הנה סיפור ידוע, עדי פתחה בביתה "באסטה" קטנה ליבוא בגדים מקסימים מהמזרח. בהתחלה רק כמה חברות ואולי בלוגרית או שתיים הכירו אותה. עדי החליטה ללכת על כל הקופה – שכרה חלל, הביאה עובדים, שילמה על לוגו, הפצה אריזות נתנה מתנות לכמה חברות מפורסמות שיעלו באינסטוש, עבדה קשה על נראות ברשתות והיום היא "עדיקה". עדי זיהתה צורך לבגדים צעירים וטרנדים אך ללא השקעה ושיווק נכון היא יכלה להמשיך למכור מהבית, היא ידעה לפנות ללקוחות מפורסמות אך ללא השקעה בלוגו, סיפור, אריזה ושיווק חכם היא יכלה במקסימום לתת להם מתנות לראש השנה.

שלב מודעות למותג

השלב של מודעות למותג הוא הקשה אך המתגמל מכל – אחרי שצלחתם אותו הדרך קלה יותר (אך לא לגמרי).
מהי מודעות למותג? אנחנו לא מתכוונים על לקוחות המגיעים מפה לאוזן, אנו מדברים על התבססות השם של המוצר או השירות שאתה מציע בקרב קהל היעד, תוך דגש על יעדים ריאליים והבנה של השנה הקשה ביותר – שנת הכניסה לשוק.
השלב הראשון – זהו את קהל היעד שלכם, הגדירו למי אתם רוצים לפנות ומי הלקוח שלכם. 
לאחר מכן דברו עם מנהל השיווק שלכם שיבנה לכם אסטרטגית כניסה לשוק הכוללת פריסת מדיה ותקציבים. חשבתם שסיימתם? 
לאחר האסטרטגיה, מגיע תורם של האומנים  – הקופי והמעצב. 
הם יפיחו חיים במותג שלכם ויצקו לתוכו את ההבטחה הפירסומית שתשאב את קהל היעד שלכם. לאחר שהתהליך הושלם אתם מוכנים לשלב הבא:

פתיחת הנכסים הדיגיטליים!

הקמתם אתמול עמוד פייסבוק ודף נחיתה? אל תצפו שלמחרת יתדפקו על דלתיכם כל עמך ישראל. יש לכם עוד דרך ארוכה. התייעצו עם מנהל השיווק שלכם לבניית תכנית ויעדים ריאליים, למנהל השיווק יש את הכלים הסטטיסטיים לדעת מה עליכם לעשות ומה הידע הנכון עבורכם בשלב הראשון, הקשיבו לו! לרוב החודשים הראשונים יראו לכם מתים אך בזמן זה אנו משתדלים שיכירו אתכם – אנו מסבירים לקהל היעד מי אתם, מה השירות שאתם מציעים ולמה דווקא אתם מעל כולם.

חייבים להיות עקביים! בדרך כלל בעלי עסקים קטנים נוטים לנסות 3 חודשים ולהתייאש בעוד שאם הייתה להם מעט סבלנות והקשבה למקצוענים בתחום הם היו מבינים ש 3 חודשים בעולם הפייסבוק בלי תקציבי עתק הם טיפה בים.
הפייסבוק בימינו מונה כ 200 אלף דפים עסקיים וחלק מהם המתחרים שלכם, יש לכם שתי אופציות:
לצעוק הכי חזק – כלומר לשלם המון כסף
לצעוק חלש – הרבה זמן בלי תקציב
או להיות חכמים ולתת למנהל השיווק להגיד לכם מתי להנמיך ולהגביר את הווליום והיכן.

לאחר שפתחנו את הנכסים הדיגיטליים, מאתר ועד עמוד פייסבוק,
נציב יעדים ריאליים – מה אנו רוצים להשיג וכמה כסף יש להשקיע על מנת להגיע לתוצאות טובות. חוק ידוע הוא בפרסום ובעיקר מה שאנו קוראים לו "כניסה לשוק" הוא שעל כל רווח שעשיתם בשנה הראשונה 20% ממנו חוזר לפרסום. ככל שתשקיעו בפרסום יותר, המותג שלכם יהיה מוכר הרבה יותר.
הזמן הרווח בשוק לזמן בו אנו בונים ומבססים את שם המותג יכול להגיע משנה ועד כ 5 שנים! זכרו – אי אפשר לפתוח עסק ללא פרסום ושיווק מקצועי ולא חובבני – אם אתם לא מוכנים לשלם על פרסום – אל תקימו עסק!

ממודעות להמרות

המותג אהוב וקיים יש לו כבר שם והוא "הולך" לא רע. מה השלב הבא? אומנות המכירה. 
הציבו לעצמכם מטרות ריאליות לא רק מבחינת כוחות השוק אלא גם היכולת שלכם לעמוד בביקוש.  

כעת למנהל השיווק שלכם יש מה שאנו קוראים "באנץ' מארק" סמן הנותן לו מושג על הראליות של היעדים שלכם לא רק בהשוואה למתחרים בתחום אלא בהשוואה להישגים שלכם. הוא ידע איזה הצעות מכר עבדו יותר או פחות מתי כדי לפרסם ואיפה. בשלב זה הוא ידע כמה המרות – פעולות רצויות ניתן להשיג עבורכם מכל תקציב נתון.

בשלב הזה אנו נכנס למונחים טכניים ונסביר לכם כיצד אנו מודדים את אפקטיביות הפרסום:

אז עכשיו חשפנו בפניך את עולמנו, עולם השיווק הדיגיטלי המקצועי.
אנחנו מקווים שבשיחת הטלפון הבאה למנהל השיווק, השיחה תתחיל ב-"מה מדדי החשיפה?".

רוצה להתחיל לשווק אחרת? >> אנחנו מחכים לך ב-G דיגיטל